25. yılında Buena Vista Social Club albümü: Yeni parçalarla yeniden

Yeniden düzenlenen albümde, daha önce yayınlanmamış 19 Buena Vista Social Club parçası da yer alacak

Küba müziğinin 1996 yılındaki dönüm noktası olarak kabul edilen Buena Vista Social Club‘ın tek stüdyo albümü, 17 Eylül’de World Circuit tarafından 25. yıl dönümü için yeniden yayınlanıyor.

Albümde, daha önce yayınlanmamış 19 Buena Vista Social Club parçası da yer alacak.

Grammy ödüllü mühendisi Bernie Grundman tarafından yeniden düzenlenen orijinal albüme ek olarak daha önce duyulmamış parçaları da içeren albümde, yeni notalar, görünmeyen fotoğraflar ve şarkı sözleri, Havana kulübünün yazılı tarihi de yer alıyor.

Daha önce yayınlanmamış bu şarkılardan biri de Eliades Ochoa ve Compay Segundo’nun vokal düeti “Vicenta” topluluğun YouTube hesabından dinleyenle buluştu.

“Vicenta”, yapımcı Ry Cooder ve baş yapımcı Nick Gold tarafından bu sürümler için seçilen 1996 yılına ait albüm oturumlarından alınan daha önce duyulmamış şarkılardan ilki. Buena Vista yıldızları Eliades Ochoa ve Compay Segundo arasında bir vokal düeti olan şarkı, Compay Segundo’nun klasik bir bestesi ve 1 Nisan 1909’da La Maya köyünün neredeyse tamamını yok eden iyi bilinen bir yangının hikayesini takip ediyor. Şarkıda bahsi geçen La Maya, Eliades Ochoa’nın çocukken doğup yaşadığı Santiago de Cuba’ya yakın, muz, kahve ve kakao tarlaları arasında bir köy.

Ochoa, “Buena Vista Social Club, Küba müziğinin altın çağından büyük müzisyenleri bir araya getirdi ve geleneksel müziğimizi başarıyla dünyanın geri kalanına taşıdı” diyor. “Gençliğimden beri uluslararası alanda tanındım. Ayrıca, hayran olduğum harika deneyimlere sahip müzisyenlerle yeniden bağlantı kurmamı sağladı. Buena Vista bizi müzik aracılığıyla bir araya getirdi. Bu 25. yıl dönümünde aramızda her zaman var olacak büyük efsaneleri haklı bir gururla anacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here