Yunanistan’da göstericiler Çalışma Bakanı’nın odasını işgal etti

Yunanistan'da bakanlık işgal edildiYunanistan'ın başkenti Atina'da, çalışanların grev haklarının kısıtlanmasını da öngören yasa tasarısını protesto eden Mücadeleci İşçi Kolları Birliği (PAME) üyeleri Çalışma Bakanlığını işgal etti. Göstericiler, binanın ön kısmına "Grev hakkımızdan ellerinizi çekin. Grev çalışanların hakkı" yazılı pankart astı. ( Ayhan Mehmet - Anadolu Ajansı )

Yunanistan’da grev haklarına ilişkin yasa tasarısını protesto eden göstericiler, Çalışma Bakanı Ahçioglou’nun odasını bastı ve bakandan tasarıyı geri çekmesini istedi.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da grev haklarına ilişkin yasa tasarısını protesto eden göstericiler, Çalışma Bakanlığı binasını işgal ederek Bakan Efi Ahçioglou’nun odasını bastı.

Mücadeleci İşçi Cephesi’nin çağrısıyla bir araya gelen göstericiler, ülkenin kreditörlerinin talep ettiği grev haklarının kısıtlanmasına ilişkin düzenlemeyi protesto etti. Göstericilerden bir kısmı bakanlık binasının kepenklerini kırarak içeri girdi.

Binanın sekizinci katındaki bakanlık ofisine giren gruptakiler, Bakan Ahçioglou’ndan yasa tasarısını geri çekmesini istedi. Ahçioglou ise göstericilerin isteğini reddetti.

Bakan ile göstericiler arasındaki tartışmada zaman zaman tansiyonun arttığı görüldü. Göstericiler, daha sonra bakanın odasını terk etti.

AA