YPJ Sözcüsü: Efrin’de de kazanacağız

YPJ Sözcüsü Nesrin Abdullah, TSK’nin Efrin’e işgal saldırılarına karşı bölge halkın savunma birliklerinde yer almaları çağrısı yaparak “Kobane ve Reqa’da nasıl kazandıysak, Efrin’de de kazanacağız” dedi.

Kadın Savunma Birlikleri (YPJ) Sözcüsü Nesrin Abdullah, TSK’nin Efrin’e işgal saldırılarına ilişkin Anha’ya konuştu.

Nesrin Abdullah, “İşgalci Türk devleti şu anda havadan ve karadan Efrin bölgesine saldırarak sivilleri hedef alıyor. YPJ ve Şehba Kadın Savunma Cephesi olarak Suriye devriminin başından beri sürdürdüğümüz mücadelemizi sürdüreceğimizi duyuruyoruz. Mücadelemizle DAIŞ’in başkenti Reqa’yı özgürleştirdik, Efrin’de de kazanacağız” dedi.

Türk devletinin Efrin’e saldırısının tüm Suriye’yi hedef aldığını belirten Nesrin Abdullah, tüm güçleriyle saldırılara cevap vereceklerini söyledi.

Efrin halkının direnişine dikkat çeken Nesrin Abdullah, “Efrin halkı bilmelidir ki bizler sözümüzü tutacağız ve tüm gücümüzle saldırıları püskürteceğiz” dedi.

YPJ Sözcüsü Nesrin Abdullah tüm Efrin halkına işgalci Türk devletinin saldırılarına karşı savunma birliklerinde yer almaları çağrısı yaparak şunları söyledi: “Halkın iradesi kazanacak, kadınların ve Arin Mirkan’ın iradesi kazanacak. Halkımıza verdiğimiz kazanacağımız sözümüzü yineliyoruz.”

ANHA