Yazar Aziz Tunç’un evine Afrin paylaşımları nedeniyle baskın

2 yıldır yurt dışında sürgünde yaşayan Yazar Aziz Tunç’un evi Afrin paylaşımları gerekçesiyle basıldı. Tunç için gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

2 senedir yurt dışında sürgün hayatı yaşayan Yazar Aziz Tunç’un İstanbul’daki evi gece saatlerinde terörle mücadele polisleri tarafından basıldı.

Olay gece saat 00.00 sularında gerçekleşti. Aziz Tunç hakkında sosyal medyadaki Afrin paylaşımları gerekçesiyle gözaltı kararı olduğunu söyleyen polisler 40 dakika boyunca evde arama yaptı. 2 senedir yurt dışında sürgün hayatı yaşayan Aziz Tunç’u evde bulamayan polisler, Emek Partisi tarafından 10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenler adına çıkarılan “Ölümsüzler” kitabına ve çeşitli notlara el koydu.

Polisler aramanın ardından evden ayrıldı.

EŞİNİN PASAPORTUNA EL KONMUŞTU

10 Ocak’ta Almanya’ya 2 yıldır görmediği eşini ve oğlunu ziyarete gitmek isteyen Aziz Tunç’un eşi Fatma Tunç, “Ailenizde sakıncalı kişiler var” denilerek engellenmiş ve pasaportuna el konulmuştu.

AZİZ TUNÇ 2 SENEDİR YURT DIŞINDA YAŞIYOR

Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) üyesi olan Yazar Aziz Tunç bir panel için yurt dışında bulunduğu sırada 15 Temmuz Darbe Girişimi yaşandı. Daha önce KCK davasında tutuklu yargılandıktan sonra serbest bırakılan Aziz Tunç’un pasaportu bu sebepten dolayı iptal edildi. Aziz Tunç, 2 yıldır Avrupa’da sürgün hayatı yaşıyor.

Tunç’un evi Fatma Tunç’un evi daha önce de polis tarafından basılmıştı.

EVRENSEL