Venezuela’dan Trump’ın tehditlerine yanıt: Anti-Emperyalist Miting

Venezuela geçtiğimiz günlerde ABD başkanı Trump tarafından yapılan saldırı tehditlerine “anti-emperyalist miting” ile yanıt verdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın saldırı tehditine yanıt vermek için Başkent Caracas’ta toplanan binlerce kişi emperyalist saldırılara boyun eğmeyeceklerini gösterdi. Mitingte konuşan kamu emekçisi Elisabeth Bellorin, “ABD kendi ekonomik çıkarlarını korumak için özgürlük ve demokrasi adı altında bölgeyi kana bulamıştır. Bugüne kadar burunlarını soktukları hangi ülkede işler iyi gidiyor? Hiçbirinde. Filistin, Suriye, Irak, Libya imparatorluğun sebep olduğu ölümlerin bazıları.” dedi.
Serbest çalışan işçi Pedro Pereira ise devrimci sürece muhalif eden tüm Venezuelalıları ülkenin karşı karşıya kaldığı tehdite karşı daha bilinçli olmaya davet etti. Bombalar ile siyasi tutkuları, inançları ve renkleri ayırt etmek gerektiğini ifade etti. Pereira “Devrim sürecine karşı olmak bir şey ama halkın öldürülmesini onaylama tamamen başka bir şey. Bırakalım nefret son buldsun. Çocuklarınızın geleceğini düşünün.” dedi.
Sabah 9’da Libertador Caddesi’nde başlayan miting, Bolivarcı hükümetin bulunduğu Miraflores Palas’a geçerek Başkan Nicolas Maduro’yu selamlayarak destek gösterecek.