Ümraniye’de asansöre sıkışan işçi yaşamını yitirdi

Ümraniye’de boya ve inşaat malzemeleri satılan bir iş yerinde asansöre sıkışan Mustafa Ocaklı adlı işçi hayatını kaybetti.

İstanbul Ümraniye’de boya ve inşaat malzemeleri satılan 3 katlı bir iş yerinde asansöre sıkışan bir işçi hayatını kaybetti.

İş cinayeti, saat 11.30 sıralarında, Altınşehir Mahallesi Natoyolu Caddesi üzerinde bulunan boya ve inşaat malzemeleri satılan iş yerinde meydana geldi. İş yerinde çalışan 47 yaşındaki Mustafa Ocaklı asansörü çağırdı. Fakat boşluk ile kabin arasına sıkışan bir parça nedeniyle asansör 2 katta durdu. Bunun üzerine Ocaklı parçayı çekiçle vurarak çıkarmak istedi. Bu sırada kabin hareket etti Ocaklı asansör ile boşluk arasında sıkıştı. Olayı gören diğer çalışanlar durumu itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaklaşık yarım saat süren çalışmalarından ardından Ocaklı’yı sıkıştığı yerden çıkarıldı. Sağlık ekipleri işçinin hayatını kaybettiğini belirledi.

Olay yeri ve savcının incelemesinin ardından Mustafa Ocaklı’nın cansız bedeni Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.