Türkiye’nin Karadeniz’de doğalgaz bulduğu iddia edildi

Bloomberg, Türkiye’nin Karadeniz’de enerji kaynağı keşfettiğini öne sürdü. Haber, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cuma günü bir ‘müjde’ açıklayacaklarını söylemesinin ardından yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Cuma günü bir müjde vereceğim” açıklamasının ardından kamuoyu verilecek olan “müjde”nin ne  olduğununu tartışırken Bloomberg haber ajansı Türkiye’nin Karadeniz’de enerji kaynağı keşfettiğini duyurdu. Ajans haberini Türkiyeli iki yetkilinin beyanlarına dayandırdı.

Bloomberg News’un konu hakkında doğrudan bilgiye sahip ikolduğu iddia edilen iki kaynağa dayandırdığı haberine göre, Türkiye Karadeniz’de bir enerji kaynağı keşfetti ve bu kaynak muhtemelen doğalgaz.

Erdoğan bugün yaptığı konuşmada, “İnşallah Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve buna inanıyorum. Şu anda bu müjdenin hayalleri rüyası içindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına şimdiden inanıyorum” demişti.

Berat Albayrak: Cumayı bekleyelim

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da, Erdoğan’ın bahsettiği ‘müjde’nin sorulması üzerine “Cumhurbaşkanımız dedi. Hakikatten Türkiye için bir eksen değişikliği, bir değişim ve dönüşüm noktasında önemli bir süreç olacak bu. Önemli bir haber olacak. Onun için Cumhurbaşkanımızın söylediğinin bir adım ötesine bir kelime daha söylemek doğru olmaz. Cumayı bekleyelim, biraz meraklanalım. Türkiye açısından inşallah çok güzel günler bizi bekliyor” yanıtını verdi.