TSK Afrin’deki PYD mevzilerini vurdu, YPG karşılık verdi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin’deki PYD hedeflerini vurdu. YPG, TSK’nin atışlarına karşılık verdi. Erdoğan, PYD’ye ilişkin tutmayan hedeflerini yeniden sıralayarak “Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler” diyerek tehdit etti.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Oğulpınar sınır karakolu mevkiinden TSK unsurlarınca Afrin’de PYD mevzilerine yönelik aralıklarla top atışları yapıldı. Öğleden sonra peş peşe gerçekleşen atış sesleri, Reyhanlı ilçe merkezi ve Cilvegözü sınır kapısından da duyuldu.

Suriye’deki yerel kaynaklar da Afrin’in Şerava ilçesine bağlı İska köyü ve Cindires bölgesinin Celeme köyü çevresine top saldırısı gerçekleştirildiğini bildirdi.

Bölgeden yayın yapan Hawar Haber Ajansı, top atışlarının Türkiye ile hareket eden Heyet Tehrir El Şam isimli cihatçı gruplar tarafından gerçekleştirildiğini, havan toplarının tarım arazileri ve köylerdeki tepelere isabet ettiğini, YPG’lilerin de saldırılara karşılık verdiğini kaydetti.

ERDOĞAN YİNE “GÖRECEKLER” DEDİ

Bugün partisinin Elazığ İl Kongresi’nde konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kez daha Afrin’e operasyon mesajları verdi:

“Fırat Kalkanı harekatı ile terör koridorunu bıçakla keser gibi kesip attık. İdlib operasyonu ile bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin’de teröristler teslim olmazsa orayı başlarını yıkacağız. Münbiç’te bize verilen sözler yerine getirilmezse kendi göbeğimizi keseceğiz. Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler.”

ABD’ye tepki gösteren Erdoğan, “Biz kendi başımızın çaresine bakarız” mesajı da verdi