Şudabap Çocuk’tan yeni klip: Özgürlük

Şudabap Çocuk, Bandista grubunun bir parçasında bulunan ‘Sen Nerdeysen Orada Özgürlük’ sözlerinden hareketle yeni bir klip yayınladı.


Bandista’nın ‘Özgürlüğe Manuş’ şarkısının “Sen Neredeysen Orada Özgürlük” sözlerinden hareketle Şubadap Çocuk tarafından yazılıp bestelenen ve ekibin 4.albümü olan ‘Dersler Uzun Teneffüsler Kısa’nın en sevilen şarkılarından biri olan ‘Özgürlük’ün, Türkiye’nin pek çok şehrinden çocukların katılımıyla hazırlanan video klibi yayınlandı.

Şubadap Çocuk’un Aralık 2017’de yaptığı “Özgürlük şarkısının klibini birlikte çekiyoruz” çağrısına Türkiye’nin her tarafından gelen yaklaşık 200 video geldi ve bu videolar Engin Çetinkaya ve Ahmet Giliz’in kurgusuyla katılımcı bir video-klip haline getirildi. Yüzlerce çocuk, birbirini hiç tanımasa da “Sen Neredeysen Orada Özgürlük” şarkısının klibinde buluşmuş oldu.

Video-klibin açıklamasını “Özgürlük’ video klibi, başta oyunları çalınmış çocuklar olmak üzere tüm dünya çocuklarına armağanımızdır, eşit ve özgür bir dünya mümkün!” şeklinde bitiren Şubadap Çocuk ekibi, toplumsal ihtiyacın çocuk şarkılarını yapmaya devam edeceklerini ifade etti.