Silivri’den Kırıkkale F Tipi’ne sürgün edilen 12 tutsağa işkence!

Silivri Kapalı Cezaevi’nden Kırıkkale F Tipi Cezaevi’ne sürgün edilen tutsaklar işkenceye uğradı

Silivri Kapalı Cezaevi’nden Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri Berkay Ustabaş’ın da aralarında bulunduğu 12 kişi Kırıkkale F Tipi Cezaevi’ne sürgün edildi. Silivri Kapalı Cezaevi’nden 23 Ocak’ta yaşanan bu sürgünlerden bir gün önce 13 kişi de farklı hapishanelere sürgün edilmişti.

Sürgün haberine ulaşılmasının ardından Kırıkkale F Tipi Cezaevi’ne tutsaklarla görüşmeye giden avukatlar; yaptıkları görüşmeleri Yolculuk Gazetesine aktardı.

20 dakika boyunca işkence

Avukatlar tarafından yapılan açıklamada Silivri Kapalı Cezaevi’nden sürgün edilen tutsakların cezaevi çıkışından ring aracına bindirilene kadar işkenceye uğradığı; yanlarına herhangi bir eşya ve ihtiyaçlarını giderecek su ve benzeri alamadıkları; Kırıkkale F Tipi Cezaevi’ne girişte de kamerasız bir odaya alınarak yaklaşık 20 dakika boyunca kıyafetleri çıkarılmaya çalışılarak işkence yapıldığı kaydedildi.

Adlilere ‘DHKP-C’ye ve PKK’ye ölüm’ sloganı attırılmış!

Kırıkkale F Tipi Cezaevi idaresi tarafından hapishanede kalan adli tutuklulara “DHKP-C’ye ve PKK’ye ölüm” sloganları attırıldığı öğrenildi.

Cezaevi doktoru: Bir şeyiniz yoktur!

Ağır işkencenin ardından cezaevi doktorunun yanına götürülen tutsaklar; gardiyanlar yanındayken muayene olmak istememeleri üzerine cezaevi doktoru tarafından “Bir şeyiniz yoktur zaten. Gardiyanların yanında üstünüzü çıkarın, erkek değil misiniz?” yanıtıyla karşılaştı.