SGDF’li iki devrimci gözaltına alındı

SGDF üyeleri Yücel Yavuz ve Devrim Taylan Eryılmaz, haklarında açılan bir soruşturma kapsamında gözaltına alındı
Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyeleri Yücel Yavuz ve Devrim Taylan Eryılmaz, haklarında açılan bir soruşturma kapsamında Ankara’da gözaltına alındı. Üyelerinin gözaltına alındığını duyuran SGDF, konuya ilişkin Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: “Gözaltına alınan yoldaşlarımız derhal serbest bırakılsın. Gençliğin özgürlük ve sosyalizm mücadelesi baskı ve gözaltılarla durdurulamayacak.”

Gözaltılara tepki

Sosyalist gençlerin gözaltına alınma gerekçeleri öğrenilemezken, gençlik örgütleri sosyal medyadan tepki gösterdi. ODTÜ Halkların Demokratik Kongresi (HDK), “Son günlerde gençlere yönelik baskı ve baskınlara Ankara’da bir yenisi daha eklendi. Beraber çalışma yürüttüğümüz arkadaşlarımız gözaltına, gerekçe göstermeksizin alındı.  Gençliğin birleşik mücadelesine tahammülü olmayan bu zihniyet er geç yıkılacaktır” paylaşımında bulundu.
Özgürlükçü Gençlik de “SGDF’li arkadaşlarımız derhal serbest bırakılsın. Gençliğin mücadelesini baskı ve gözaltılarla durduramayacaksınız” ifadelerini kullandı.
Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ise Twitter hesabından, “Gençliği gözaltılarla yıldıramazsınız. Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın” paylaşımı yaptı.