Samandağ’da Güven Uğurol, dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle öldürüldü

Antakya, Samandağ merkezde Güven Uğurol dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle polisin silahından çıkan yedi kurşunla öldürüldü.

Samandağ’da  dün gece saatlerinde 75. Yüzyıl parkında (Yeni park), polisin dur ihtarına uymadığı iddia edilen Güven Uğurol, polis tarafından öldürüldü. Konuya ilişkin açıklama yapan Arap Alevi Üniversiteliler “Bu devlet daima bizlerin yani ezilen halkların katili olmuştur.. Güvenliğimizi değil bizleri katlederek sindirme sorumluluğunu üstlenmiş kan emici katliam makinasıdır.” dedi.

Sosyal medyadan yapılan açıklamada Güven Uğurol için yürüyüşe çağrı yapan Arap Alevi Üniversiteliler’in açıklaması şöyle:

“Biz bu devletin ve polislerinin katil olduğunu Gazi mahallesinde yine dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle taranarak öldürülen Alevi çocuklardan biliyoruz.. Kürt illerinde panzerle ezilen yüzlerce çocuktan biliyoruz..
Maraş’tan Sivas’tan Çorum’dan biliyoruz..
Suriye de Alevilerin kafasını kesen cihatçılara verilen destekten biliyoruz!

Bu devlet daima bizlerin yani ezilen halkların katili olmuştur.. Güvenliğimizi değil bizleri katlederek sindirme sorumluluğunu üstlenmiş kan emici katliam makinasıdır..

Devlete ve kolluk güçleri polislere şunu göstermeliyiz;

Keyfi uygulamalara , katliamlara izin vermeyeceğiz!

Baskınıza da zülümüze de geçit vermeyeceğiz!

KATİL DEVLETTEN HESAP SORACAĞIZ!

Madem bizler rahat rahat sokaklarımızda dolaşamayacağız sizlerde bu halkla bundan sonra rahat rahat geçinemeyeceksiniz!”

direnisteyiz.org