Sağlık çalışanları içinde Covid-19 nedeniyle ölümler devam ediyor: Urfa’da bir doktor, Diyarbakır’da hastane çalışanı yaşamını yitirdi

Urfa/Viranşehir’de bir tıp merkezinde çalışan Dr. Abdurrahman Demir, yakalandığı Covid-19 virüsünden kaynaklı yaşamını yitirdi. Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yemekhanesinde çalışan 6 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Çalışanlardan Abdülhalik Gündüz yaşamını yitirdi. 

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde bir tıp merkezinin acil servisinde görev yapan Doktor Abdurahman Demir, Covid-19 virüsünden yaşamını yitirdi. Mehmet Akif İnan Devlet Hastanesi’nde bir süredir tedavi gören Demir, bugün yaşamını yitirdi.

Demir, toprağa verilmek üzere memleketi Adana’ya gönderildi.

Diyarbakırda hastane çalışanı

Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yemekhanesinde çalışan Abdülhalik Gündüz, koronavisrüse (Covid-19) yakalanarak yaşamını yitirdi. 10 gün önce koronavirüs belirtileri gösteren Gündüz, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde test yaptırdı. Sonucu pozitif çıkan Gündüz, hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Tedaviye yanıt vermeyen Gündüz, 10 gün sonra yaşamını yitirdi.

5 çalışanda daha korona çıktı

Gündüz’ün çalışma arkadaşı olan 5 kişinin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve evlerinde karantinaya alındıkları öğrenildi.