Nuriye ve Semih’in işlerine iade edilmesi için OHAL Komisyonu’na faks

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işe geri dönmesi talebiyle OHAL İnceleme Komisyonu’na faks gönderildi.

Akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevinin 289. gününde, iki direnişçinin dosyalarına öncelik verilmesi için OHAL İnceleme Komisyonu’na çağrılar devam ediyor.

Nuriye ve Semih İçin Dayanışma’nın çağrısıyla Ankara PTT’den “Nuriye ve Semih işe iade edilsin” talebiyle faks gönderildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Mithat Sancar’ın da katılımıyla postane önünde yapılan basın açıklamasında, Önder kısa bir konuşma yaptı. HDP Milletvekili Önder, Nuriye ve Semih’in işe iade edilmesi açısından duyarlılık oluşturmak için öncülük etmeyi seçtiklerini ve bu konunun her aşamasında takipçisi olacaklarını söyledi.

Önder, şöyle devam etti: “Gelinen nokta göstermiştir ki hükümetin bu noktada kriminalize etme çabaları hükümsüz kalmıştır. Biran önce bir fiziksel zarar görmeden bu kardeşlerimizin tıpkı diğer KHK mağdurları gibi sorunun çözülmesini talep ediyoruz. Haksız yere işinden, aşından edilen tüm KHK mağdurlarını selamlıyoruz.”

“Nuriye ve Semih işe iade edilsin” talebiyle gönderilen faksta şu ifadeler yer aldı:

“Haksız yere atıldıkları işlerine iade edilmek için 289 gündür açlık grevinde olan, sağlık durumları her geçen gün kötüye giden ve hayati risk altında olan araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve sınıf öğretmeni Semih Özakça’nın dosyalarının ivedilikle incelenmesini ve görevlerine iade edilmelerini istiyorum.”