Müteahhitlerin 7’si tutuklandı

İzmir’de yaşanan depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan müteahhitlerin de aralarında bulunduğu 9 kişiden 7’si tutuklandı.

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim’de yaşanan depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan müteahhitlerin de aralarında bulunduğu 9 kişi adliyeye sevk edildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9 kişi sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye götürüldü. Şüpheli müteahhitlerin ifadelerinde, “Biz o zamanın şartlarına göre inşaatı yaptık. Eksik ya da yanlış malzeme kullanmadık” dedikleri öne sürüldü.

Binaların yapımından sorumlu olduğu belirtilen ve “taksirle ölüme sebebiyet verme” suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen 9 şüpheliden 7’si tutuklandı. 2 kişi ise “adli kontrol” şartıyla serbest bırakıldı.

Kolonu kestiği iddia edilen market sahibinin ifadesinde ise molozları kesmenin söz konusu olmadığı, 2002 yılında kiraya verdiklerini, 100’ün üzerinde gayrimenkulünün olduğunu, böyle bir şeyle uğraşmayacağını söylediği öğrenildi.