Kilis ve Reyhanlı’ya 6 roket isabet etti: 1 ölü, 11 yaralı

KILIS'TE KENT MERKEZINDEKI TARIHI BIR HANDA BULUNAN RESTORANA ISABET EDEN ROKETIN PATLAMASIYLA 2 KISI YARALANDI. FOTOGRAF: CAN EROK /KILIS,(DHA)

Kilis kent merkezine 3 roket, Hatay Reyhanlı’ya yine 3 roket atıldı. Kilis’te 5, Reyhanlı’da ise 6 kişi yaralandı. Roketlerden birinin düştüğü Reyhanlı’da ağır yaralanan yaşlı adam tedavi altına alındığı hastanede kurtarılamadı.

Sınırın Suriye tarafından atıldığı belirtilen 3 roket Kilis’e, 3 roket de Hatay’ın Reyhanlı ilçesine düştü. Reyhanlı ilçesine isabet eden roket sonucu ağır yaralanan yaşlı adam, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

KALDIRILDIĞI HASTANEDE VEFAT ETTİ

Yaralılardan durumu ağır olan Rifat Sinirli (69) tedavi altına alındığı Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Sinirli’nin tesadüfen olay yerinden geçtiği belirtildi. Tedavileri süren 5 kişinin ise hayati tehlikesi yok.

Reyhanlı’ya ikinci roket, Dereboyu Caddesi’ndeki eve isabet ederken, 4 kişi yaralandı. Aynı dakikalarda, Akpınar Mahallesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Caddesi’ndeki bir eve de üçüncü roket isabet etti. Roketlerin düştüğü bölgelere, sağlık ve güvenlik görevlileri sevk edildi.

REYHANLI’DA 6 KİŞİ YARALANDI

Reyhanlı’ya düşen roketlerden 1’i Fidanlık Mahallesi’nde bulunan Sanayi Çarşısı’ndaki torna iş yerine isabet etti. Diğer 2 roket ise kapalı pazar yerinin de olduğu Bayır Mahallesi’ne düştü. 3 roketin düştüğü Reyhanlı’da toplam 6 kişi yaralandı.

DÜN YARALANAN 5 KİŞİ TABURCU EDİLDİ

Kilis’e dün de peş peşe ateşlenen roketlerin düşmüştü. Kilis’in Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan tarihi handaki restoranla ve Polatpaşa Mahallesi Ortaokul Caddesi’nde yer alan Vakıf İyigün’e ait evde yaralanan 5 kişinin, tedavilerinin ardından taburcu edildiği belirtildi. (DHA)