Kaldıraç: “Bu pisliği ancak devrim temizler!”

Kanser ilaçlarının temini için yardım isteyen, kendisine sadaka verir gibi para vermeye kalkan Erdoğan Bayraktar’a, ‘Ben dilenci değilim. Görüyorum ki, çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda’ diyerek tepki gösteren Dilek Özçelik’in hayatını kaybetmesi üzerine Kaldıraç Dergisi bir açıklama yayımladı.

“15 Nisan 2013’de Edirne’de, dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan kanser ilaçlarının temini için yardım isteyen, kendisine sadaka verir gibi para vermeye kalkan bakana, ‘Ben dilenci değilim. Görüyorum ki, çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda’ diyerek tepki gösteren lenf kanseri hastası Dilek Özçelik bugün yaşamını yitirdi.

Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencisi gencecik bir kadının kanseri yenmek için ihtiyaç duyduğu ilaca ulaşamamasının yarattığı çaresizlik…

Evine ekmek götüremediği için kendini yakmaya kalkan işçinin çaresizliği…

KHK’yla geleceği elinden çalındığı için intihar eden gencecik akademisyenin çaresizliği…

Soma’da, Torunlar’da katledilen işçilerin cesetleri başında bekleşen işçi yakınlarının çaresizliği…

Milyonlarca emekçiye egemen olan bu çaresizlik hissi ne zaman ki, fabrikalarda, okullarda, sokaklarda, hastanelerde birikir ve öfkeye dönüşür; ne zaman ki, çarenin örgütlenmesinin kaldıracı olur, emekçiler ağır ellerini toprağa basıp doğrulur, işte o zaman insanca, onurlu bir yaşamın da kapıları aralanır.

Bu cehennemi yaşanabilir bir dünyaya çevirmenin tek yolu, örgütlenerek, sosyalizm için mücadele etmekten geçiyor.

Bu pisliği ancak devrim temizler!”

#DilekÖzçelik