Kadir Şeker hakkında 18 yıla kadar hapis cezası istendi

Savcılık Kadir Şeker hakkında ‘haksız tahrik altında kasten öldürme’ suçlamasıyla 12 yıldan 18 yıla kadar hapsini istedi

Konya’da bir kadını darp eden Özgür Duran isimli erkeği engellemek isterken ölümüne neden olan Kadir Şeker hakkında 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istendi.

Konya’da kız arkadaşı Ayşe D.’yi darp eden Özgür Duran adlı kişiyi engellemek isterken yaşanan arbedede Duran’ın ölümüne yol açan Kadir Şeker’in davasında Cumhuriyet savcısı mütaalasını açıkladı. Savcılık, Şeker’in ‘haksız tahrik altında kasten öldürme’ suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını, haksız tahrik indiriminin de üst seviyeden uygulanmasını istedi.

Dava, 15 Ekim 2020’ye ertelendi.

Ne olmuştu?

5 Şubat’ta Konya’nın Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı’nda yaşanan olayda Özgür Duran isimli erkek tartıştığı sevgilisi Ayşe D.,’yi şiddete maruz bıraktı. Parktan geçen ve olaya müdahale eden Kadir Şeker ile Özgür Duran arasında çıkan arbedede Şeker, Duran’ın ölümüne neden oldu.

Özgür Duran, hayatını kaybederken, üniversite sınavına hazırlanan Şeker, çıkarıldığı mahkemece ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı.

Bir kadının şiddete maruz bırakılmasını engellerken bir erkeğin ölümüne neden olan Şeker için, birçok kez sosyal medyada adalet çağrısı yapıldı.