Ana Sayfa Haberler Kadın cinayetlerine bakan ve kuzeni öldürülen avukat: Bu bir haber değil, yakınımda...

Kadın cinayetlerine bakan ve kuzeni öldürülen avukat: Bu bir haber değil, yakınımda yaşanan acı gerçek

Kuzeni öldürülen avukat Sena K., ‘Dün gazetelerde okuyordum, bugün aynı olay benim yakınımda oldu. Kadına karşı şiddet, klişeleşmiş, basma kalıp söz, bir laf değil’ dedi.

Artı Gerçek’ten Yağmur Kaya’nın haberine göre, boşanma aşamasında olduğu Sümeyye A. ve annesi Şule B.’yi tüfekle öldüren İsmet A. adlı erkeğin daha önce Sümeyye A.’yı öldürmekle tehdit ettiğini söyleyen kuzeni avukat Sena K., “Dün gazetelerde okuyordum, bugün aynı olay benim yakınımda oldu. Kadına karşı şiddet, klişeleşmiş, basmakalıp söz, bir laf değil. Gerçek! Hayatın en can yakan sorunu” diye konuştu.

Mersin’ in Anamur ilçesinde boşanma aşamasında olduğu İsmet A. tarafından öldürülen Sümeyye A’nın, daha önce birçok kez İsmet A. tarafından tehdit edildiğini söyleyen Sümeyye A’nın avukat kuzeni Sena K. Sümeyye A’nın eşyalarını almak için zanlının evine gittiğini belirtti.

İsmet A.’nın kuzeni Sümeyye A’yı eşyalarını alması için aradığını anlatan Sena K, Sümeyye A’ya zanlının evine gitmemesi için uyarıda bulunduğunu söyledi.

Sena K., “Kuzenim Sümeyye ocak ayında evden ayrıldı. 12 yıldır evlilerdi ve bu 12 yılda defalarca tehdit edildi, şiddet gördü eşi tarafından. En son ocak ayında eşi silah çekmiş kuzenime. Bu olaydan sonra Sümeyye evden ayrıldı ve kısa bir süre sonra boşanma davası açtı. Kendisine, koruma talebinde bulunması gerektiğini ısrarla söylüyordum. Ama eşi ve ailesi vahşiler. Mersin’de yaşamadığım için telefon ederek destek olabiliyordum” diyerek kuzeni Sümeyye A’nın ve annesi Şule B’nin evden çıkmak üzere olduğu an İsmet A. tarafından tüfekle vurduğunu belirtti.

Katil İsmet A.
‘Bu bir haber değil, yakınımda yaşanan acı bir gerçek’

Avukat ve aktivist olan Sena K.. yıllardır kadın cinayetleri davalarına baktığını, kadın hakları alanında mücadele ettiğini söyledi. Sena K., ağabeyi, eşi, erkek arkadaşı tarafından katledilen kadınlara ilişkin dile getirdi:

“Çok ciddi bir durum. Haberlerde görüyor, izliyoruz. Kimimiz üzülüyor, kimimiz başka tepkiler veriyoruz. Ben bir hukukçu olarak, bunu, bu kadar yakından yaşadım ya! Benim gördüğüm davaları ben şu an yaşadım ve bu, bir gerçek! Herkes bu sorunun, cinayetlerin farkında olmalı. Bu, bir haber değil! Yakınımda yaşanan en acı gerçek. Dün gazetelerde okuyordum, bugün aynı olay benim yakınımda oldu. Kadına karşı şiddet, klişeleşmiş, basma kalıp söz, bir laf değil. Gerçek! Hayatın en can yakan sorunu.”

‘Davanın takipçisi olacağız’

Sena K., kuzeni, iki çocuk annesi Sümeyye A. ve annesi Şule B.’nin toprağa verildiğini, İsmet A.’nın ise tutuklanarak cezaevine gönderildiğini söyledi. Davanın takipçisi olacaklarını vurguladı.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com