İzmir’de yapılacak olan “OHAL değil demokrasi mitingi” OHAL nedeniyle yasaklandı

İzmir’de 23 Aralık’ta Gündoğdu Meydanı’nda yapılması planlanan “OHAL değil demokrasi mitingi” İzmir Valili tarafından OHAL nedeniyle yasaklandı.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından oluşturulan tertip komitesinin 23 Aralık’ta Gündoğdu Meydanı’ndan yapmayı planladığı OHAL değil demokrasi mitingi için yazdığı dilekçeye İzmir Valiliği OHAL gerekçesiyle yasaklandığı yanıtını verdi.

Valilik karar metninde “Kamu düzenini, başkalarının hak ve özgürlüklerini bozacak olaylara sebebiyet verilebileceği değerlendirildiğinden gerçekleşmesi muhtemel, istenmeyen ve telafisi olmayan olayların meydana gelmesini önlemek amacıyla 23.12.2017 tarihinde düzenlenilmek istenilen ‘OHAL değil Demokrasi’ konulu gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantısının İzmir il sınırları içerisinde yapılması, aynı konu ile ilgili olarak afiş, pankart, el ilanı ve bildiri asılması veya dağıtılması Valiliğimizce yasaklanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Mitingin tertip komitesini oluşturan kurumlar yarın (14 Aralık 2017) saat 13.00’da DİSK Ege Bölge Temsilciliğinde basın toplantısı düzenleyecek.

Sendika.Org