İzmir’de 2 inşaat işçisi tutuklandı

Memleketlerine dönmek için gittikleri Adnan Menderes Havalimanı’nda telefonlarından sosyal medya hesapları kontrol edildikten sonra gözaltına alınan inşaat işçilerinden Ahmet Polat tutuklandı. İhbar olduğu iddiası ile inşaatta gözaltına alınan Serhat Karakoyun da tutuklandı.
İnşaatta çalışmak üzere geldikleri İzmir’den Cuma günü (23 Şubat) Diyarbakır’a dönmek için gittikleri İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda telefonları polisler tarafından alınıp, sosyal medya hesaplarına bakıldıktan sonra gözaltına alınan inşaat işçileri Nazım Toplu ve Ahmet Polat’ın emniyetteki işlemleri tamamlandı. İşlemleri tamamlanan işçiler, sabah saatlerinde sevk edildikleri İzmir Adliyesi’nde savcılığa ifade verdi. Savcılık ifadelerinin ardından 2 işçi “örgüt propagandası” iddiası ile tutuklanmaları istenerek Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen Toplu, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. İşçilerden Polat ise aynı gerekçe ile tutuklandı.
İNŞAATTA ÇALIŞIRKEN GÖZALTINA ALINIP TUTUKLANDI
Öte yandan 23 Ocak’ta Kars’tan geldiği İzmir’in Menemen ilçesinde bir inşaatta çalışan Serhat Karakoyun isimli inşaat işçisinin de hakkında ihbar olduğu iddiası ile inşaata gelen polisler tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan Karakoyun, sabah saatlerinde İzmir Adliyesi’ne sevk edildi. Karakoyun, savcılık işlemlerinin ardından “Örgüt propagandası” iddiasıyla tutuklanması istenerek, mahkemeye sevk edildi. Daha sonra aynı gerekçeyle tutuklandı.