İYİ Parti standına saldırı: 1’i ağır 5 yaralı

İstanbul Bağcılar’da İYİ Parti standına ateşli silahlı ve bıçaklı saldırı düzenlendi, 1’i ağır 5 kişi yaralandı.

İstanbul Bağcılar’da İYİ Parti standına yapılan saldırıda dört kişi bıçakla, bir kişi de silahla yaralandı.

Yeniçağ’ın haberine göre, İYİ Parti’nin Bağcılar ilçe teşkilatı, Bağcılar Meydanı’nda seçim çalışmaları yürüttüğü esnada silahlı ve bıçaklı saldırıya uğradı.

Saldırının İYİ Parti Bağcılar İlçe Başkanı Gökhan Yiğit’in standa gelmesiyle başladığı bildirilirken, saldırıda silah ve bıçakların kullanıldığı aktarıldı. İYİ Parti üyesi 4 kişi bıçakla, 1 kişi ise silahla yaralandı.

Yaralılardan 1’inin durumunun ağır olduğu ve Çapa Tıp Fakültesi’ne sevk edildiği bildirildi.

Saldırının, İYİ Parti standının hemen karşısında yer alan MHP standının yanında toplanan yaklaşık 100 kişilik grup tarafından gerçekleştirildiği öne sürüldü.

İyi parti’den ilk açıklama

İyi Parti’den konuya ilişkin ilk açıklama geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, “Bağcılar teşkilatımıza yapılan bu vahşi saldırıyı şiddetle kınıyorum. Yaralı ilçe başkanımız, gençlik kolu başkanımız ve partililerimize acil şifalar diliyorum. Genel Başkanımızdan başlayarak her kademeden partilimiz olayın takipçisidir. Hesap hukuk karşısında sorulacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili bir açıklama da İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz’dan geldi.Beyaz, “İYİ Parti Bağcılar İlçe Başkanlığımıza ait standa karşı gerçekleştirilen saldırı demokrasimize ve özgürlüklerimize yönelik hain bir girişimdir. Tüm yaralılarımız ile birlikte bizde hastanedeyiz, yanlarındayız. Bu saldırının peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde hesabını soracağız” şeklinde paylaşımda bulundu.

Resmi Twitter'da görüntüle