Ana Sayfa Covid-19 İstanbul’da 4 ilçe alarm veriyor

İstanbul’da 4 ilçe alarm veriyor

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasına göre İstanbul’daki 4 ilçede koronavirus vakaları artış gösteriyor.

1 Haziran’da başlatılan “normalleşme” süreci sonrası koronaivurs vakalarındaki artış sürüyor. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere ilişkin tartışmalar sürerken ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması İstanbul’da 4 ilçenin alarm verdiğini ortaya koydu.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması göre, İstanbul’un Bağcılar, Bahçelievler, Sultangazi ve Zeytinburnu ilçelerinde vaka sayıları yoğun olarak gözleniyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 10 Ağustos tarihli ‘Covid-19 Günlük Durum Raporu’a göre, İstanbul’da 174 yeni vaka tespit edildi. Yeni hastane yatışları 75 olurken taburcu edilenler 82 olarak kayıtlara geçti.

‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında, il ve ilçelerde koronavirüs testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeler görülebiliyor. Haritadaki kırmızı renkler koronavirüs vakalarının yoğun olduğu bölgeleri belirtiyor.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com