IŞİD’in “Deyrizor emiri” İzmir’deymiş!

Polis ve MİT’in, “Deyrizor emiri”nin de aralarında bulunduğu dört IŞİD’liyi İzmir’de yakalaması parlatılarak sunulsa da asıl soru, IŞİD’liler alındığı belirtilen onca önleme rağmen nasıl sınırdan geçerek İzmir’e kadar gelebildi?

Anadolu Ajansı (AA), “Deyrizor emiri”nin de aralarında bulunduğu dört IŞİD’linin İzmir’de polis ve MİT’in ortak operasyonuyla yakalandığı bildirdi.

Haberde, “yurtdışına kaçmaya çalışan göçmenlerin arasına karışan K.E.H.” ile “TSK’nin başarılı operasyonları nedeniyle bölgeden kaçtıkları belirlenen örgütün elebaşlarından M.M, M.E.Z. ile Ö.M.” yakalandığı belirtildi.

K.E.H’nin, 14 Aralık 2017’de Deyrizor vilayetindeki Şayitat aşiretinden 700 sivilin IŞİD tarafından katledilmesinin sorumlularından olduğu, aynı zamanda örgütün lideri Ebubekir el-Bağdadi’nin en yakınındakilerden, infaz videoları yayımlayan ve ölmesi durumunda yerine geçirilmesi planlanan Saddam Cemal’in yakın akrabası olduğu kaydedildi.

Cevapsız sorular: İzmir’e kadar nasıl geldiler?

AA’nın haberinde, dört IŞİD’linin “TSK’nin başarılı operasyonları nedeniyle bölgeden kaçtıkları” ya da İzmir’de yakalanmalarıyla “örgüte büyük darbe vurulduğu” belirtilse de asıl soruya dair hiçbir ifade yer almıyor: IŞİD’liler alındığı belirtilen onca önleme rağmen nasıl sınırdan geçerek İzmir’e kadar gelebildi?

Sendika.Org