İnşaat İşçilerinden Boğaziçi köprüsünde eylem

İnşaat İşçileri Sendikasına üye, Yapı & Yapı İnşaat’ta çalışan işçiler, ödenmeyen hakları için Boğaziçi Köprüsünde eylem yaptı. Köprüden geçen araç sürücülerinin korna ve selamlamayla destekleri işçiler bir süre sonra polis tarafından gözaltına alındı.

İnşaat İş Sendikası’nın paylaştığı eylem haberi şöyle:

“Üyelerimizin ücretlerini gasbetmeye çalışan Yapı & Yapı İnşaat’a karşı başlattığımız ve 7 gün içinde 6 kez gözaltına alındığımız direnişimizi bugün Boğaziçi Köprüsü’ne taşıdık. “Yapı&Yapı İnşaat’ın gasbettiği ücretlerimizi alana kadar direneceğiz!” pankartımızı açarak başladığımız direnişi, “İnşaat işçisi köle değildir!”, “Hırsız Yapı hesap verecek!” sloganlarıyla köprüden geçen araçlara duyurmaya çalıştık. Baretlerimiz ve sendika önlüklerimizle gerçekleştirdiğimiz eylemimiz, korna sesleri, el sallama ve yumruk işaretleriyle destek buldu.”

Üyelerinin bir süre sonra polis tarafından gözaltına alındığını duyuran İnşaat-İş, en temel hakları olan ücretleri için direnmeye, işçi düşmanlığı yapan patronlara ve onları koruyan sermaye düzenine karşı örgütlenmeye devam edeceklerini belirtti.

İşçi Gazetesi / 25 Nisan 2018