Gözaltında olan 20 ESP ve SGDF’li sosyalist serbest bırakıldı

ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, SGDF Eşbaşkanı Alev Özkiraz ile ETHA muhabiri Pınar Gayıp’ın da aralarında olduğu 20 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adliye önünde açıklama yapan ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, “Hiç kimse bizi yoldaşlarımızın cenazesine katılmaktan alıkoyamaz” dedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, SGDF Eşbaşkanı Alev Özkiraz ve ETHA Muhabiri Pınar Gayıp’ın da olduğu 20 sosyalist sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbil Adlilyesi’ne sevk edildi.

Sosyalistlerden 13’ü savcılık tarafından ifadeleri alınmadan tutuklanmaları, 7’si ise adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

ETHA Muhabiri Pınar Gayıp, Ela Deniz Albayrak, Gamze Toprak, Emrah Topaloğlu, Ümmühan Özdemir, Özge Doğan ve HDP PM üyesi Helin Yılmaz adli kontrol ile sevk edildikleri mahkemece serbest bırakıldı.

Tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, SGDF Eşbaşkanı Alev Özkiraz, İbrahim Gerçek, Zeynep Gerçek, Yaren Tuncer, Hüseyin İldan, Çınar Altan, Ömer Sinan, Hıdır Yılmaz, Birkan Polat, Nazlı Yöyler, Neslihan Duran, Azze Avşar da akşam saatlerinde serbest bırakıldı.