Eşi ve kızını öldürmeye kalkan erkeğin tehditleri sürüyor

Mazıdağı’nda eşini ve çocuğunu vurup kayıplara karışan Salih P., erkek çocuklarını arayarak, “Geri dönüp, sizi de onları da öldüreceğim” tehdidinde bulundu. 

Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Poyraz Mahallesi’nde 16 Ağustos’ta eşi S.P. ve kızı R.P. (16) evde silahlı saldırıda bulunan Salih P., ölüm tehditlerini sürdürüyor. Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve vücuduna 4 kurşun isabet eden anne S.P.’nin tedavisi sürerken, R.P. gördüğü tedavinin ardından taburcu edildi. Olayın ardından kayıplara karışan Salih P.’ye henüz yakalanmadı. Salih P.’nin aracı Urfa’nın Viranşehir ilçesinde terk edilmiş halde bulundu. Salih P.’nin cep telefonunu da aracının içinde bırakarak kayıplara karıştığı bilgisine ulaşıldı.

Arabası Viranşehir’de bulundu

Salih P.’nin olaydan önce de eşine ve 16 yaşındaki çocuğuna şiddet uyguladığı bilgisine ulaşılırken, yeni saldırıda tek başına olmadığı ileri sürülüyor. Salih P.’nin saldırı sonrası kaçtığı aracın başkası tarafından kullanıldığı iddia edildi.

Ölümle tehdit sürüyor 

Salih P.’nin olayın ardından erkek çocuklarını telefonla arayarak, “Geri dönüp, sizi de onları da öldüreceğim” diye tehdit ettiğini anlatan yakınları, ailenin tedirgin olduğunu ifade etti. Olayla ilgili kimsenin konuşmak istemediğini belirten yakınları, tek beklentilerinin Salih P.’nin bir an önce yakalanması olduğunu söyledi. S.P.’nin çocukları ise, olaya dair konuşmak istemediklerini ifade etti.