Erdoğan’ın “Kuvayı Milliye”si bir kadının cesedine yaptıkları işkence ile dünya gündeminde

BBC ve The Guardian dahil bir dizi uluslararası basın kuruluşu Barin Kobane’nin cansız bedeninin gördüğü işkenceyi manşetlere taşırken, Afrin’de sivillerin maruz kaldığı saldırılar da dünya medyasında giderek daha fazla yer buluyor.

Tayyip Erdoğan’ın Kuvayı Milliye diye andığı ve amblemleri Türk askerlerinin üniformalarına da yapıştırılan ÖSO militanları, YPJ’li bir kadının cesedine yaptıkları işkence ile dünya gündeminde.

PARÇALANMIŞ BEDENE TEKME VE KÜFÜR

İsminin Barin Kobane olduğu belirtilen YPJ üyesinin Bülbül yakınlarındaki Karna köyünde bulunan cansız bedenini işkence ile parçaladıktan sonra tekmeleyen ve bu esnada küfreden cihatçıların bu anları kaydedip sosyal medyada paylaşması üzerine, dünya ÖSO’cuların Afrin’deki insan hakları ihlallerini tartışmaya başladı.

BBC ve The Guardian dahil bir dizi uluslararası basın kuruluşu Barin Kobane’nin gördüğü işkenceyi manşetlere taşırken, Afrin’de sivillerin maruz kaldığı saldırılar da dünya medyasında giderek daha fazla yer buluyor.

ÖSO KABUL ETTİ

Tartışma büyüyünce ÖSO yöneticileri de işkence vakasını kabullenip bir soruşturma yürütüleceğini ve bunun için bir komite kurulacağını açıkladı.

Şam yönetimine muhalif Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de işkence vakasını doğruladı.


Sendika.Org