EHP: “Demokrasi için hep beraber, seçimde oyunu Demirtaş’a ver”

Emekçi Hareket Partisi, “Hayır”ın tüm kesimlerinin sandığa en fazla katılımla gitmesini sağlayabilecek genişlikte bir aday yelpazesi olduğuna dikkat çekti, 24 Haziran’da HDP ve adayı Demirtaş için çalışacaklarını duyurdu

Baskın seçim için egemen muhalefet cephesi ittifak ve aday tartışmalarını nihayete erdirirken, toplumsal muhalefet bileşenleri de açıklamalarını birer birer yapmaya başladı. EMEP ve SMF’nin ardından bir açıklama da Emekçi Hareket Partisi’nden (EHP) geldi.

24 Haziran’a giden süreçte “Hayır”ın her kesiminin sandığa en fazla katılımla gitmesini sağlayabilecek genişlikte bir aday yelpazesinin ortaya çıktığını, HDP’nin tüm toplumu kucaklayan 7 Haziran çizgisinin simgesi Demirtaş’ı aday göstermesinin de demokrasi ve kardeşlik adına önemli bir tercih olduğunu belirten EHP, 24 Haziran’da HDP ve Demirtaş için çalışacaklarını duyurdu:

Bu düzlemde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Selahattin Demirtaş için çalışacağız. Demokrasi ve kardeşlik mücadelesinden vazgeçmeyenlerle birlikte, tıpkı 7 Haziran sürecinde olduğu gibi bu seçim sürecini de canla başla yürüteceğiz.

Cumhurbaşkanlığı seçimi gibi Genel Seçim de meclis çoğunluğunun AKP’den alınması açısından oldukça önemlidir. HDP’nin barajın altında bırakılma çabasına karşı, barajların yeniden yıkılması için, Genel Seçim’de de HDP’nin vekil adayları için çalışacağız.

Can çekişen Saray-AKP-MHP ittifakını yenebilmek için elimiz çok güçlü. “Seni başkan yaptırmayacağız” diyerek yürüttüğümüz mücadele ile, toplumun pek çok kesiminin harekete geçtiği 7 Haziran’daki dinamiği yeniden yakalayabiliriz. Harekete geçen milyonlar ile Erdoğan’dan kurtulabiliriz. Koşullar bizden yana.

Var gücümüzle çalışacağız. İktidar, bu Haziran’da da kaybetmeye hazır olsun.

EHP’nin açıklamasının tamamı için tıklayın.