Duygu Delen toprağa verildi: Adalet istiyoruz

Antep’te gittiği erkeğin evinin penceresinden şüpheli şekilde düşerek yaşamını yitiren Duygu Delen defnedildi. Cenaze töreninde Delen’in ailesi ve arkadaşları, adalet talebinde bulundu.

Antep Batıkent Mahallesi’nde erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın evine önceki gün giden ve 4’üncü kattan şüpheli şekilde düşerek yaşamını yitiren 17 yaşındaki Duygu Delen toprağa verildi. Olay sonrası gözaltına alınan Mehmet Kaplan ise çıkarıldığı mahkemece, “cinsel istismar ve kasten öldürme” suçlamalarıyla tutuklandı.

Otopsi işleminden sonra ailesine teslim edilen Duygu Delen’in cenazesi Asri Mezarlık’ta defnedildi. Cenazeye, genç kadının ailesi, arkadaşları ve çok sayıda kişi katıldı.

‘Adalet istiyoruz

Delen’in cenazesinde konuşan ailesi ve arkadaşları adalet talep etti.

Delen’in ölümünden dolayı gözaltına alınıp tutuklanan Mehmet Kaplan’ın polisteki ifadesinde olay öncesi Delen’e şiddet uyguladığını kabul ettiği öğrenildi.

Bir kadının ölümüne neden olmuştu

Öte yandan Kaplan’ın geçen yıl Ocak ayında otomobiliyle evli ve bir çocuk annesi Zeynep Berna Atay’a çarparak ölümüne neden olduğu, kaza sonrası yapılan soruşturmada alkollü ve ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı. Açılan davada ise mahkemenin, sanığın adli kontrol ve bulunduğu ikametten ayrılmaması şartıyla tutuksuz yargılanmasına ve tahliyesine karar verdiği öğrenildi.