Diyanet de Afrin cihadına katıldı: Camilere Fetih Suresi emri!

Saray iktidarının operasyonel aracına dönüşen Diyanet, Afrin’e yönelik saldırıyla birlikte devreye girdi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yatsı ve sabah namazları öncesinde Fetih Suresi okunacağını açıkladı

Sadece son 1,5 yıllık zaman zarfında camilerden cihat çağrısı yapmasıyla, “terörle mücadele”den sığınmacı sorununa kadar bir dizi vakıfla işbirliği alanı açılmasıyla, bankaları şeri denetime tabi tutma önermesiyle ve son olarak 9 yaşındaki kız çocuklarının evlenebileceğini söyleyerek çocuklara cinsel istismarı teşvik etmesiyle Saray iktidarının bir operasyon aracına dönüşen Diyanet, Afrin operasyonunun başlamasıyla da devreye girdi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Afrin operasyonunun zaferle sonuçlanması için bu akşam tüm camilerde yatsı ve sabah namazı öncesi veya sonrası Fetih Suresi okunacağını açıkladı. Erbaş’ın açıklaması şöyle:

Vatanımızı ve huzurumuzu tehdit eden terör yapılanmalarına karşı, kahraman güvenlik güçlerimizin başlattığı Afrin/sınır ötesi harekatının zaferle sonuçlanması için bu akşam bütün camilerimizde yatsı ve sabah namazı öncesi veya sonrası Fetih Suresi okunacak, ordumuza ve milletimize dua edilecektir. Bütün görevlilerimizden söz konusu programı icra etmelerini önemle rica ederim.