Darp edilen müzisyenle ilgili Emniyet’ten açıklama: “Saldırıp hakaret etti”

Kadıköy metro girişinde müzisyen Gülşah Erol, iki polis tarafından darp edilmiş ve çellosu kırılmıştı. Bu olay üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Erol’un, memurlardan birinin boğazını sıktığı ve hakaret ettiğini söylediği bir açıklama yayımladı

Kadıköy metro girişinde, müzisyen Gülşah Erol, iki polis tarafından darp edilmiş ve çellosu kırılmıştı. Erol, bu olayı sosyal medya hesabı üzerinden “Enstrümanımı bomba beni de terörist ilan ederek bir odaya kapattılar” diyerek duyurmuş ve saldırı sonrasında yara izlerinin ve kırılmış çellosunun fotoğrafını paylaşmıştı. Bu olay üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklama yayımladı. Açıklamada, Erol’un polislere saldırıp birisinin boğazını sıktığını ve hakaret etmesi üzerine, gözaltına alındığı ifade edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün açıklaması şöyle:

04.08.2017 günü bazı basın kuruluşlarında yer alan “Müzisyen kadına polis dayağı, terörist ilan edip odaya kapattılar” başlıklı haberler ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.

02.08.2017 günü saat 17.40 sıralarında Kadıköy metrosu doğu turnikelerine gelen G.E. isimli bayan şahsın çantasını özel güvenlik görevlilerine bırakmak istediği, özel güvenlik görevlilerinin çantayı alamayacaklarını belirtmesi üzerine şahsın “Bomba mı var” şeklinde bağırması ve devamında kendisini uyarmak için gelen polis memurlarından birinin boğazını sıkarak hakaret etmesi neticesinde şahıs gözaltına alınmış olup, şahıs hakkında “Görevli Memura Mukavemet”, “Hakaret” ve “Kasten Yaralama” konularından işlem yapılmıştır.