Covid-19 tedavisi gören intörn doktor Merve Mercan hayatını kaybetti

Konya’da korona virüsüne yakalanan Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi intörn doktor Merve Mercan, bugün vefat etti. 

Selçuk Üniversitesi, tıp fakültesi 6. sınıf intörn öğrencisi Merve Mercan’ın, sabah saat 08.00 sıralarında vefat ettiğini açıkladı.

45 gün önce korona virüsü (Covid-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle tedavi altına alınan Mercan’da, yatışından 5 gün sonra immün yetmezliği olduğu tespit edildi. Tüm tedavi basamakları uygulanan Mercan, 40 gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdikten sonra, yoğun çaba ve tüm tıbbi müdahalelere rağmen bu sabah vefat etti.

Açıklamada, “Merve, fakültemizin onur öğrencisiydi. Son derece başarılı, saygın, kıymetli, tüm çevresine örnek bir öğrenciydi. Üzüntümüz, acımız çok büyük. Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine, tüm sağlık camiasına sabır dileriz” ifadelerine yer verildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Twitter hesabından paylaşım yaparak, “Tıp fakültesi son sınıf öğrencisi Merve, mücadelesine ve genç yaşına rağmen Kovid-19’a yenik düştü. Annesi gibi sağlık çalışanı olarak aramıza katılacaktı. Kaybettiğimiz her bir can için acımız büyük. Çocuklarımız, gençlerimiz ve büyüklerimiz lütfen tedbirlere riayet edelim” dedi.