Çiğli Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Çiğli Belediyesi şirketi Çibel ile DİSK’e bağlı Genel-İş 8 Nolu Şube ile sürdürülen toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandı

Çiğli Belediyesi şirketi Çibel işçilerinin bağlı olduğu Genel-İş Sendikası 8 No’lu Şube arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 11 Eylül tarihinde uzlaşmayla sonuçlandı. Genel-İş Sendikası 8 Nolu Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin ve sendika yöneticileri ile bir araya gelen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü 860 işçiyi ilgilendiren görüşmeyi karara bağladı. Buna göre işçiler ilk yıl için 900 TL net, ikinci yıl ise enflasyon artışı artı 2 puan zam alacak.

Etkin Haber Ajansı’nda (ETHA) yer alan habere göre Genel-İş Sendikası 8 Nolu Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin ise toplu iş görüşmelerinin mutlu sonla bittiğini belirterek, “Bizimle bu toplu sözleşmeyi bitirmeye çalışan herkese teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımızla detaylı görüştük ve kendisine emekleri için teşekkür ediyoruz. Görüşmeler sonucunda ilk yıl 900 TL net artış, ikinci yıl ise enflasyon artışı artı 2 puan artış olacak şekilde anlaşma sağlandı” dedi.