CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında soruşturma

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Seçilmesinin üzerinden 24 saat geçmeden PKK ve DHKP-C propagandası, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve kurumlarını aşağılamak, Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından soruşturma başlatıldı.

Dün yapılan seçimlerin ardından, seçilmesinin üzerinden 24 saat geçmeden, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında “PKK ve DHKP-C propagandası”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve kurumlarını aşağılamak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlarından soruşturma başlatıldı.

Kelkitlioğlu hedef gösterdi

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, soruşturma açılmadan önce Twitter hesabından Kaftancıoğlu’nu hedef gösteren paylaşım yaptı. Kelkitlioğlu bundan bir saat sonra da “Çağrımız ses getirdi!” diyerek soruşturma açıldığını duyurdu.

Kaftancıoğlu’nun HDP’li vekillerin gözaltına alınması, 16 Temmuz sabahı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde askerlerin linç edilmesine tepki gösteren twitter paylaşımları hedef gösterildi. Sabah gazetesinin yanı sıra Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu da Canan Kaftancıoğlu’nu Twitter hesabından hedef gösterek şu paylaşımı yaptı:

chp-istanbul-il-baskani-secilen-kaftancioglu-hakkinda-sorusturma-414116-1.