Boşanmak isteyen kadını yakmakla tehdit eden erkek: Sırtımı devlete dayadım, bana bir şey olmaz

Tehdit edilen kadın isyan etti: Annemin köpeğini zehirledi, ağabeyimin arabasını yaktı. Ceza alması için bizi öldürmesi mi gerekiyor? Öldükten sonra 10 gün konuşulmak istemiyorum…

Ardahan’da 1,5 sene önce eşine boşanma davası açan S.Ü, eşi E.Ü tarafından ispirtoyla yakmakla tehdit edildiğini söyledi. Eşini yakmakla tehtit eden erkeğin, “Ben sırtımı devlete dayadım. Bana bir şey olmaz” dediği öğrenildi.

Ardahan’da yaşayan 6 çocuk annesi S.Ü (32), 1.5 yıl önce boşanma davası açtığı eşi E.Ü (48) tarafından şiddet gördüğünü belirterek “Uzaklaştırma kararı olmasına karşı defalarca ihlal yaptı. Beni ispirtoyla yakacağını söylüyor. ‘Ben devlete sırtımı dayadım. Bana hiçbir şey olmaz. Sana neler yapacağım gör’ diye tehditlerini sürdürüyor. Ben çocuklarım için yaşamak istiyorum” dedi.

‘Gördüğüm şiddet nedeniyle görme kaybı yaşamaya başladım’

Cumhuriyet’in haberine göre 16 yıllık evliliği boyunca sürekli psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğünü anlatan S.Ü., “Beni sürekli döverdi ve bağlayarak önüme ispirto dökerdi. İspirtonun üzerine su dökünce bile yanmaya devam etmesinden dolayı böyle şiddet uygulardı. Kaç kez silah çekti ve kafamı kesmeye çalıştı hatırlamıyorum. Son dönemde yediğim dayaklardan dolayı görme kaybı yaşamaya başlamıştım” dedi.

‘Memur yapıldı, ben sırtımı devlete dayadım, bana bir şey olmaz dedi’

Eşinin ölen bir askerin yakını olması nedeniyle devlet memuru yapıldığını söyleyen S.Ü., “Ben devlete sırtımı dayadım. Bana hiçbir şey olmaz. Sana neler yapacağım gör’ diyerek tehditlerini sürdürüyor” dedi.

‘Annemin köpeğini zehirledi, ağabeyimin arabasını yaktı’

S.Ü., “Annemin köpeğini zehirledi, ağabeyimin arabasını ispirto dökerek yaktı. Ceza alması için bizi öldürmesi mi gerekiyor?” diye isyan etti.

‘Öldükten sonra 10 gün konuşulmak istemiyorum’

Büyük oğlunun eşinin yanında olduğunu söyleyen S.Ü., “16 yaşındaki çocuğu kötü işlerinde kullanıyor. Oğluma ağabeyimin camlarını kırdırdı. Gece yarısı çocuk sokakta tek başına dolaşıyor. Çocuğu tehdit ettiği için yanıma dönemiyor. Çocuklarıma zarar gelmesinden korkuyorum. Öldükten sonra 10 gün konuşulmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.