Bakan Soylu’dan polise ve jandarmaya ‘ince’ mesaj

Bakan Süleyman Soylu, işkenceyi ve devlet şiddetini meşrulaştırmak için söylediklerini bugün de tekrarlayarak “uyuşturucuyla mücadele” ediyorlarmış gibi göstermeye devam etti. Soylu, kendisine gelen tepkilere karşı “Benim polisim ne demek istediğimi anladı” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tepki çeken açıklamalarını şu sözlerle savundu: “Kim ne söylerse söylesin, benim polisim benim ne demek istediğimi anladı. Benim jandarmam ne demek istediğimi anladı” dedi.

İki gün önce Ankara’daki Genel Güvenlik ve Uyuşturucuyla Mücadele Toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun polise “ayağını kır, suçu bana at” talimatı verdiği konuşması tepki çekmişti.

Soylu bugün de İzmir’de düzenlenen Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’na katıldı. Burada konuşan Soylu, “İki gündür yazarak, çizerek üzerine geliyorlar. Kendilerince bir şeyler yazıyorlar. Uyuşturucu bağımlısı bir anne gözü mor şekilde yanımıza gelip, ‘Siz güçlü insanlarsınız ne olur bize yardım edin’ diyor. Kim ne söylerse söylesin, benim polisim benim ne demek istediğimi anladı. Benim jandarmam ne demek istediğimi anladı” diye konuştu.