Aynı aileden 7’si çocuk 8 kişinin kimlik bilgilerine ulaşıldı

Efrin’in Cilbirê köyünde yaşamını yitiren aynı aileden 7’si çocuk 8 kişinin kimlik bilgilerine ulaşıldı. Arap ailenin yaklaşık 4 ay önce İdlib’in Maarat El Numaan şehrinden savaş nedeniyle bu köye göç ettiği ortaya çıktı.
Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait savaş uçaklarının öğleden sonra Efrin’in Şêrawa ilçesine bağlı Cilbirê köyündeki saldırısında yaşamını yitirenlerin, İdlib’teki savaştan kaçarak bu köye yerleştiği ortaya çıktı. Yaklaşık 4 ay önce İdlib’in 33 kilometre güneyinde bulunan Maarat el-Numaan şehrinden kaçarak köye yerleşen ve tavuk çiftliğiyle uğraşan Arap aileden en az 8 kişinin yaşamını yitirdiği öğrenildi.
Bombardıman sonrası olay yerine giden Heyva Sor a Kurd gönüllülerinin uzun uğraşları sonucu 6 cenazenin enkaz altından çıkarıldığı, hala 2 kişiye ise ulaşılamadığı belirtiliyor. Yine yaralı en az 5 kişinin de enkaz altından çıkarılarak Efrin’deki Avrin Hastanesi’nde tedavi altına alındığı bildirildi.
Saldırıda yaşamını yitirenlerin isimleri ve yaşları şöyle: Wael El Huseyn (1), Salameh Huseyn (6), Musab El Huseyn (6), Fatallah El Huseyn (8), Hadeel El Huseyn (10), Refeh El Huseyn El Homer (33).
Hala enkazın altında olduğu düşünülen 2 çocuğun isimleri ve yaşları ise şöyle: Ehmed El Huseyn (17), Samak El Huseyn (16).
Kaynak: MA