Ankara’da ev baskınları ve gözaltılar

Ankara’da sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle, sabahın erken saatlerinde çok sayıda eve polis baskınları düzenlendi. Aralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın danışmanı Songül Akbay ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nden Cevahir Canpolat ve yazar Emek Erez’in de olduğu çok sayıda isimin gözaltına alındığı bildirildi.

Tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın danışmanı Songül Akbay’ın evine sabahın erken saatlerinde polis baskını yapıldı. Akbay, evinde yapılan aramanın ardından gözaltına alındı.

Öğrenci Kolektifleri’nden Aysu Simge Taştan, yazar Emek Erez, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nden Cevahir Canpolat, Kaos GL’den Ali Erol, Avukat Kemal Ulusoy ve Seyri Sokak’tan Sibel Tekin de ev baskınları ile gözaltına alınanlar arasında.

Polis, Seyri Sokak ekibinden Sibel Tekin’in evinde yaptığı aramada Tekin’in bilgisayarının harddiskini ve kitaplarını aldığı bildirildi.
Ali Erol’un gözaltına alınması gerekçesi ise “Savaş bir halk sağlığı sorunudur. #TTB’ninyanındayız” tweeti olduğu belirtildi.

Dünkü Adalet Nöbeti’nde TTB’nin bildirisi okunduğu gerekçesiyle gece Avukat Kemal Aytaç’ın evinde de polis araması yapıldı.

Gelişmeleri aktaracağız