Ankara İSİG Meclisi’nin Covid-19 açıklamasına polis saldırısı: 11 gözaltı

İSİG Meclisi’nin “7. ayında Covid-19″ konulu açıklaması sırasında saldıran polis, aralarında sağlık emekçilerinin de bulunduğu 11 kişiyi gözaltına aldı.
Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin (İSİG), Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi önünde “7.ayında Covid-19″ konulu açıklamasına polis saldırdı. Saldırı sonucu aralarında sağlık emekçilerinin bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.
Gözaltına alınan bir sağlık emekçisinin çektiği ve İSİG’in resmi Twitter hesabında yayınlanan videoda, sağlık emekçisi şunları dile getirdi: “Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi önünde Covid-19’un 7. ayı raporunu açıklamak istedik. Sağlık çalışanları olarak zor koşullarda çalışıyoruz. Arkadaşlarımızı kaybediyoruz. Sağlık Bakanlığı ve yetkililerin yeterli önlemleri almamasından kaynaklı arkadaşlarımız hayatını kaybediyor. Bugün 7. ay raporumuzu açıklamak istediğimizde, açıklayamayacağımızı söylediler. Bir grup arkadaşla gözaltına alındık. Bizim sağlık çalışanlarına karşı sorumluluğumuz var. Milyonlarca işçiye karşı sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğun gereğini yerine getirmek için daha fazla mücadele etmeye, daha fazla çalışmaya devam edeceğiz”