Afrin saldırısına destek verdiğini açıklayan Kılıçdaroğlu, Almanya’da protesto edildi

Kemal Kılıçdaroğlu Almanya’da bir etkinlikte Afrin saldırısına destek verdiğini açıklayınca bir grup protesto ederek salonu terk etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’ya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Wuppertal’da Nâzım Hikmet anması ve Almanya’ya göçün 57. yılı dolayısıyla Nebil Özgentürk tarafından çekilen belgeselin tanıtım töreni sırasında konuşma yaparken protesto edildi.

Etkinlikte sahneye çıkan Kılıçdaroğlu, önce Nâzım Hikmet ve Ahmet Kaya gibi Türkiye’nin devrimci değerlerinden söz ettikten sonra, “Kahraman askerlerimiz şu anda Afrin’de çarpışıyor” diyerek saldırıya tam destek verdiğini söyledi.

Bunun üzerine salonda bulunanlar önce sessiz kaldı. Kılıçdaroğlu, aynı cümleyi bir daha kullandığında bu kez salondan protesto sesleri yükseldi. “Savaşa Hayır”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” diye slogan atan bir grup daha sonra etkinliği terk etti.

Kemal Kılıçdaroğlu protesto

SOL PARTİ MİLLETVEKİLİ AKBULUT: SAVAŞ HALKLARIN YARARINA DEĞİLDİR

Etkinliğe davet edilen Sol Parti Federal Parlamento Milletvekili Gökay Akbulut da Kılıçdaroğlu’nun savaşa destek açıklamalarına tepki göstererek etkinliği terk edenler arasında yer aldı.

Evrensel