Ablasının yanıtını aradığı soru: Gülistan neye şahit oldu?

Kayıp üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku dikkat çekici bir bilgi paylaştı. Şüpheli Zaynal Abakarov’un kardeşine kaybolduğu 5 Ocak günü “Az kalsın senin yüzünden annemin bütün planları bozuluyordu, evde çok kötü bir şey çıktı” mesajı attığını söyleyen abla Doku, “Gülistan neye şahit oldu?” diye sordu. 

Dersim’de 5 Ocak günü ortadan kaybolan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan 231 gündür hiçbir iz yok. Doku’nun en son görüldüğü Uzunçayır Barajı’nda yürütülen sualtı ve suüstü arama çalışmaları 18 Ağustos’ta sonlandırıldı.

Sosyal medya hesabından arama çalışmalarıyla ilgili konuşan abla Aygül Doku, bilirkişi raporundaki kanıtlara rağmen baş şüpheli olan Zaynal Abakarov’un yargılanmamasına isyan etti.

Gülistan o gece neye şahit oldu?

Kardeşi ile Zaynal Abakarov  arasındaki mesajlaşmalara dikkat çeken abla Aygül Doku, “Gülistan’ın olmayışının 231’nci günü. Gülistan 5 Ocak gecesi gece 00.30’da Zaynal Abakarov’a ‘korkuyorum’ mesajı atıyor. Zaynal A., Gülistan’a diyor ki, ‘Sen bunu yapmayana kadar benimle konuşma’ Neyi yapmayana kadar benimle konuşma diyor? Bu sorunun cevabını bize kimse vermemiş. Aslında hiçbir soruyu cevaplamamış ya da o gece o evde ne konuşuldu ki Zaynal A., Gülistan’a mesaj atarak ‘Az kalsın senin yüzünden annemin bütün planları bozuluyordu, evde çok kötü bir şey çıktı diyor. O gece annesinin planlarının bozulacağı kadar nasıl bir konu konuşuldu, Gülistan neye şahit oldu? Bunlar ortada olan mesajlar ve hepsi kayıtlı. Gülistan o gece bu evde oturuyor sabah tekrar bu çocuktan ayrılıyor. Bilirkişi raporunda Zaynal’ın Gülistan’ı tehdit ettiğine üzerine gittiğini görüyor ve şiddet var diyor. Ama hala Zaynal A. yargılanmıyor, sorgulanmıyor?” diye sordu.

‘Zaynal Abakarov yargılansın’

Kardeşinin intihar etmediğini söylemelerine rağmen arama çalışmalarının Uzunçayır Baraj’nda sürdürüldüğünü belirten abla Doku, tepkisini şu sözlerle gösterdi:

“Tamam, siz Zaynal A.’nın masum olduğuna mı inanıyorsunuz? Biz katil aramıyoruz biz kızımızı arıyoruz ve kızımızın nerede olduğuna dair bir işaret verin. Biz de diyelim ki, biz bu aileyi boşu boşuna suçlamayalım ve bu aile hakkında iddialarda bulunmayalım. Siz kızımızı bulmuyorsunuz, aileyi sorgulamıyorsunuz ve 220 gün boyunca bizi o köprüye kilitlediniz. Biz ilk günden beri ısrarla bizim kızımız intihar edebilecek biri değil dedik kimse bizi dinlemedi. Dalgıçlar, Gülistan’ın burada olmadığını ısrarla söylemesine rağmen kimse dalgıçları da dinlemedi. Biz 220 gün boyunca o köprünün başında bekledik cesedi yok, Zaynal A. yargılansın diyoruz herkes elimizde delil yok diyor. Peki, ne olacak Gülistan gökten zembille mi inecek?”