80 Yaşındaki Halit Sağın 4 gündür gözaltında

Doğubeyazıt’ta yapılan ev baskınlarda aralarında HDP İlçe Eşbaşkanı Muhsine Nakkuş ve 80 yaşındaki babası Halit Sağın’ın da bulunduğu 8 kişi, 4 gündür gözaltında tutuluyor. Van’ın Çaldıran ve Muradiye ilçelerinde de 9 kişi gözaltına alındı.

Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde 16 Mart tarihinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 8 kişi, 4 gündür Ağrı Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor.

Gözaltına alınanalar arasında bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Doğubeyazıt İlçe Eşbaşkanı Muhsine Nakkuş ile 80 yaşındaki babası Halit Sağın da bulunuyor. Sağın’ın sağlık sorunları olduğu, kısa süre önce göz ve prostat ameliyatı geçirdiği öğrenildi. Gözaltı gerekçesi öğrenilmeyen 8 kişinin ne zaman mahkemeye çıkarılacağı ise öğrenilemedi.

Gözaltına alınanların isimleri şu şekilde: HDP İlçe Eşbaşkanı Muhsine Nakkuş, Abdurrahman Nakkuş, Halit Sağın, Yıldız Seferoğlu, Taşkan Seferoğlu, Belediye Meclis üyesi Gönül Öztürk, Remzi Türk ve Fatma Doğan.

Van’ın Çaldıran ilçesinde düzenlenen ev baskınlarında HDP İlçe Eşbaşkanı Ali İhsan Taş, Hüseyin Gönül, Orhan Uzunyay, Gönül Uzunyay, Mehmet Faruk Tırak, Mahsum Kaya ve ismi henüz öğrenilemeyen 2 kişi daha gözaltına alındı. Muradiye ilçesinde ise, belediye eşbaşkanı Safure Güneş gözaltına alındı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı